Caroline Costa

13. února 2014 v 20:53 |  Osobnosti
Další z mých oblíbených francouzských zpěvaček je Caroline Costa. Proslavila se už jako malá, své první album vydala v roce 2012. V současné době vystupuje v muzikálu.

Caroline se narodila 9. května 1996 v Moissac. Už ve třech letech věděla, že se chce stát zpěvačkou. Jejími vzory byly Ray Charles, Christina Aguilera, Beyoncé a Céline Dion. Ráda se zúčastňovala pěveckých soutěží v rodném regionu Midi-Pyrenées a většinou vyhrávala. Úspěchy ji přiměly mířit výš.

V 10 letech poprvé vystupovala v televizi v programu Ça se discute na France2. V roce 2007 byla vybrána do dětské skupiny Pop System pro dětský pořad na Canal J, kde se její průpravě věnoval Matt Pokora.

V roce 2008 se objevila v pořadu 100% Mag na kanálu M6. Poté se jako dvanáctiletá přihlásila do soutěže pořadu M6 La France a un Incroyable talent, na castingu zpívala Hurt of Christiny Aguilery a získala si ovace ve stoje.


V dalším kole zazpívala My Heart Will Go On od Céline Dion. Veřejnost okouzlila jak svým hlasem, tak svým charisma, a tak se dostala až do finále. Tam zazpívala I Will Always Love You od Whitney Houston a nakonec skončila jako druhá. Její popularita rychle rostla i na sociálních sítích a brzy si získala velké množství věrných fanoušků. Brzy si jí všimli dokonce i v Itálii a Španělsku, kde si zazpívala s mladým španělským zpěvákem Abrahamem Meteo písničku Without You. Znovu se objevila v pořadu 100% Mag. Podílela se také na charitativním album spolu s hvězdami jako Lara Fabian nebo Daniel Powter.


Brzy si jí všiml producent DJ Cutee B, který jí nabídl nahrávání debutového alba. Rozhodli se však ještě předtím věnovat Carolinině průpravě a s albem si dát na čas, aby její kariéru nastartovalo co nejlépe.

V roce 2010 vydává EP se singlem Qui je suis. Dále na EP nazpívala písničku Mon Secret a přezpívala Take a bow od Rihanny.


V roce 2010 začíná také pracovat na svém prvním CD. Na albu se podílel také Kerredine Soltani, který napsal známý song Je veux pro Zaz. "Napsal mi úžasné texty, poetické a výmluvné. Hudebně je to popové album s vlivy 60. let. Je rozmanité, najdete tu třeba klavírní balady nebo soulové písničky," řekla Caroline o albu.

V roce 2011 se objevila v populární dobrodružné show Fort Boyard. V 15 letech se stala nejmladší účastnicí soutěže.

Debutové album J'irai, které vyšlo 5. března 2012 vystihuje Carolininu optimistickou, energickou, ale také upřímnou povahu. "Měla jsem pocit, že mě autoři mají úplně přečtenou," řekla Caroline. Prvním singlem z alba byla francouzsky a anglicky zpívaná balada Je t'ai menti, duet se sedmnáctiletým švédským zpěvákem Ulrikem Mutherem, kterého Caroline objevila přes internet a sama ho kontaktovala.

Druhý singl byla soulově laděná balada On a beau dire.


Na albu najdeme i prvky jihoamerické hudby, například v písničce Ti Amo, kde Caroline zpívá části textů španělsky. Dále klasické popové písničky nebo klavírní baladu Comment vivre sans toi, která v plné síle představuje Carolininy hlasové možnosti i vyspělost a procítěnost pěveckého projevu.

Caroline uváděla také televizní pořad Kids 20 na stanici Télétoon. "Miluji tento program, můžu tu zpívat své písně i písně jiných interpretů a poznat se s talentovanými lidmi."

V roce 2012 nazpívala titulní písničku k filmu Barbie princezna a zpěvačka Me voici.


V současné době Caroline cestuje po Francii s muzikálem Robin des bois, kde hraje šerifovu dceru Bedelii, která se zamiluje do Robinova syna Adriena. Premiéra se konala 26. září 2013 v Paříži. Odehráli několik představení i v Belgii a Švýcarsku. Herci muzikálu vyhráli letos cenu NRJ pro Nejlepší skupinu roku.


Svět hudby popisuje jako magický a říká, že scéna je to nejlepší, co v životě zažila.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama